Výroba a prodej autoklíčů

Vyrábíme klíče - autoklíče na většinu vozů všech značek. Autoklíče vyrýbíme v našem kameném obchodě v Olomouci na ulici Pavelčákova 18. Maloobchod a velkoobchod s autoklíči. Disponujeme nejmodernější technoligií pro řezání klíčů i jejich kódování a přizpůsobování. 

 

Důležité informace

Víte co by bylo vaše auto bez klíčů…..?

                                                                                     NIC ! 

Co by jste měli vědět o klíčích od auta.

Klíče k autu patří stejně jako například volant. V tomto článku si přečtete zajímavé věci a získáte důležité informace, které se vám mohou hodit.

Každému je známo, že klíčkem se vždy odemykaly dveře automobilů a také startoval motor. Tak je tomu i doposud, jen postupem času a nástupem moderní techniky se do autoklíčů přidávají elektronické součástky, které mají za úkol třeba chránit vůz před odcizením, nebo je také možno odemknou automobil na dálku.

Nejčastější větou našich zákazníků, kteří si přichází vyrobit nový autoklíč je „ale já v klíči nic nemám!“

Zhruba od roku 1993 se začali do automobilů montovat tak zvané imobilizéry. Jelikož si lidé pletou imobilizér s dálkovým ovládáním, tak by bylo dobré tyto pojmy vysvětlit.

Co je imobilizér.
Již dlouhodobě využívaný způsob, jak zabránit krádeži vozidla. Imobilizér je elektronické zařízení, které pracuje s transpondéry, neboli čipy, které v sobě nesou informaci v podobě kódů a ty jsou uloženy buď přímo v klíčku nebo na jiném zařízení. V případě, že neproběhne mezi imobilizérem a čipem správná komunikace, neboli výměna informací zabrání toto zařízení nastartovat, nepředá informace do jednotky motoru nebo třeba i odpojí palivovou soustavy a tím zabrání odcizení vozidla.
Imobilizér je elektronické zařízení zabezpečující vozidlo proti odcizení, které se aktivuje vždy po vytažení klíčku zapalování ze spínací skříňky. Imobilizér blokuje řídicí jednotku motoru, a tak velmi účinně brání nastartování vozu nepovolanou osobou.

Co je Transponder nebo taky čip. Je to elektronická součástka integrovaná v klíčku a je jich nepřeberné množství typů jak vzhledem, velikostí a hlavně rozsahem funkcí. Tato miniaturní elektronická součástka o velikosti 1x5mm se při každém zasunutím klíčku do zapalování oživí pomocí elektromagnetického pole, přes které jde veškerá komunikace mezi čipem v klíči a imobilizérem. Elektromagnetické pole vysílá cívka u spínací skříňky, která je propojena s imobilizérem.

Při každém novém spuštění motoru se generuje nový kód pro další start. Pouze když se kód vysílaný s klíče shoduje s kódem uloženým v jednotce vozu, je imobilizér deaktivován a motor lze spustit. Novější a novější technika zajišťuje lepší a důmyslnější systém kódování.

U starších čipů, kde se využívali pevné kódy, lze bez problémů klíče kopírovat bez nutnosti se připojovat do vozu diagnostikou. Jelikož i v oblasti výroby klíčů a kopírovaní transpondérů technika pokročila, lze v současné době kopírovat i některé čipy typu krypto. 

Co je dálkové ovládání. Ve většiny současných auto klíčů se pod plastovým krytem nachází plošný spoj, který pomocí rádiových vln o určité frekvenci a kódování odemyká automobil na dálku. S těmito součástkami je v klíči integrovaná i baterie. Baterie v klíči je nutná k správné funkčnosti otevření i zavření vozu a v některých případech i deaktivaci zabezpečení.
Co se stane, když se baterie vybije!? Z 95% nebude mít vliv na startování vozu, neboť imobilizér je řízen skrze pasivní čip v klíči. To znamená, že nepotřebuje baterii pro jeho funkčnost. Je dobré si nechat baterii vyměnit, nebo hrozí, že v případě zamčení vozu se do něj nemusíte dostat, pokud budou zámky zaslepeny. U novějších vozů přestává fungovat funkce bez klíčového startování.

Pokud by se vám stala jakákoliv situace, kdy necháte klíč ve voze a vozidlo se třeba i samo zamkne a nebudete mít náhradní klíč, volejte odborníky v tomto oboru otevírání a výroby klíčů www.autoklice.com (Pavelčákova 18, Olomouc) 602 841 721. 
Vždy je to nejrychlejší a nejlevnější řešení, zavolat na pomoc firmu, která tomu rozumí. Bez poškození vám auto otevřou a můžete se dále věnovat činnosti, kterou jste měli v plánu.    

Duplikáty klíčů = „Dva klíče od vozu!!“

Při koupi nového automobilu dostáváte většinou minimálně 2ks klíčů spolu s bezpečnostním štítkem, nebo kartou „CAR PASS“ na kterém jsou informace podobě kódů, nutné pro výrobu náhradních klíčů. Tyto kódy jsou vyžadovány při přihlašování do jednotky imobilizéru při výrobě duplikátních klíčů. Tuto kartu si vždy pečlivě uschovejte, aby se nedostala do nepovolaných rukou a hlavně, aby jste ji měli k dispozici, až ji budete potřebovat. 

 

Pokud se vám stane, že ztratíte klíče od vozu, nečekejte příliš dlouho a nechte si co nejdříve udělat nový klíč! Jednak cena výroby dalšího klíče, není tak vysoká, pokud vlastníte alespoň jeden funkční klíč od vozu a můžete s ním ještě přijet.

V případě ztráty posledního klíče, se vystavujete obrovským starostem a velké finanční nákladnosti. Může se jednat třeba od tyto služby s tím spojené, jak otevření vozidla, odtah vozidla, demontáž zámků, výroba klíče podle zámku, výměna zámků samotných, kódování klíčků, zjišťování kódů ..atd.

Co dělat a co nikdy nedělat.

Nikdy nespojujte bezpečnostní štítky a karty s kódy s autem, nebo nijak nespojovat klíč s vozem, jak psát registrační značku na klíč od vozu. 

Co nejdříve vyhledejte naši pomoc a nechte si třeba vymazat ztracené klíče z jednotky vozu, nebo odhlásit dálkové ovládání. Je možné i přeskládání zámků, nebo jejich výměna pokud to vyžaduje situace.

Vyřešit umíme i zalomený klíč v automobilu, nebo zlomený klíč. Jelikož disponujeme nejmodernější technologií a databází při řezání a výrobě klíčů, je možné dle zlomeného klíče, nebo ulomeného klíče dopočítat správné hodnoty zubů a tak vyrobit nový funkční klíč, nebo vyrobit klíč dle kódů, které byli k vozu.

Opravy auto zámků a spínacích skříněk. Stalo se vám, že zámek přestal fungovat jak měl a občas zazlobil. Pak je nejvyšší čas jej nechat opravit. Přijeďte a my zjistíme zda je závada na třeba opotřebovaném klíči, nebo zda je závada v zámku popřípadě jeho opotřebení. Můžeme nabídnout řešení problému, opravou, nebo výměnou zámku za nový s tím, že jej přizpůsobíme na stávající klíče, aby jste je nemuseli měnit.

Opravy klíčů. Poškozené plastové ochranné pouzdro klíče, lze vyměnit za nové a to včetně nové baterie. U některých klíčů, lze měnit i vymačkané gumová tlačítka, nebo vybrousit novou planžetu. Nabízíme kompletní opravy autoklíčů včetně výměny mikrospínačů, pokud již nejsou funkční a tlačítka nereagují. 

Výroba autoklíčů a karet. Snažíme na zákazníkům nabídnout nejlepší služby v oblasti výroby náhradních klíčů od automobilů. Nabízíme výrobu klíčů pro všechny možné značky automobilů a to včetně vyřezání zubů, či drážky, předpřipravení čipů, následné přizpůsobení čipů k vozu a přihlášení dálkových ovladačů.
V některých případech je možné vybírat jak s pevných klíčů, tak i s řady vystřelovacích výklopných klíčů. Vyrábíme a přizpůsobujeme také Renault karty a některé typy dálkových ovladačů pro garážové vrata a brány. 

Ztratil jsem poslední klíč od vozu a nemám žádný! Co mám dělat?! Jaký je postup, řešení takové situace?

Většinou je vozidlo zamknuté a stojí ma posledním místě, kde jsme jej zaparkovali, před ztrátou klíčů. Automobil Vám otevřeme a pokud bude třeba, demontujeme zámek, dle kterého můžeme vyrobit mechanickou část klíče.

Pokud vlastníte kód klíče (většinou je na Car Pass, což je karta, která se dodává s vozem), nebo kód může být i na různých štítcích plastových, či kovových. Záleží na typu automobilky. Dle těchto kódů, umíme taktéž klíč vyřezat, neboť disponujeme databází autoklíčů převážně všech značek a stále ji aktualizujeme.

Další částí, která je potřeba, aby vozidlo šlo nastartovat, je Imobilizér. Postup je následující. Dle typu automobilu, se vloží do klíče čip, nebo se použije klíč s čipem na základní desce a to včetně třeba dálkového ovládání a ten se musí přizpůsobit k vašemu vozu za pomocí autodiagnostických přístrojů a programů proto určených. Pokud to situace umožňuje provedeme spárování klíče k vozidlu po kabelu. To znamená, že přijedeme k zákazníkovi a vyřešíme vše na místě. Nemusíte auto nikam odtahovat a zvyšovat tak náklady spojené ze ztrátou klíčů.

Co když jsem od vaší firmy www.autoklice.com daleko (např. více jak 100km)? Potom nám zašlete na naši adresu: zámek, nebo kód klíče spolu s jednotkou imobilizeru a my vám vyrobíme mechanický klíč včetně čipu (popřípadě klíč včetně dálkového ovládání), který přizpůsobíme do jednotky IMMO a zašleme zpět na Vaši adresu. Vy vše opět namontujete zpět do vozu a ten již budete moci otevřít, zavřít a startovat :-).


Při práci s autoklíči dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo jednak k poškození obalů klíčů,  transpondérů a součástek, které jsou uloženy uvnitř, popřípadě přímo základní desky klíče!

1. Na rozdělání autoklíčů pokud možno používat speciální nářadí.

P1110414  P1110415  P1110417
2. Odčepování hrotů klíčů: Přípravek pro demontáž a montáž hrotů a planžet autoklíčů....

3. Při práci s vystřelovacími klíči - rozdělání: Po jejím rozdělání, nevystřelovat klíč, aby nedošlo k vyskočení napínacího mechanismu!

4. Při práci s  autoklíči - složení: Dbát na to,aby oba díly se nasazovali proti sobě a poté teprve zacvaknout. U některých typů se zasouvají a pak za cvakávají. U vystřelovacích klíčů zacvaknout celý obvod klíče, včetně části která se musí zacvaknout pomocí nástroje! Viz obrázek: klíč by nebyl funkční a mohlo by dojít k jejímu poškození!
nezacvaknutý klíč částečně zacvaknutý klíč úplně a správně zacvaknutý klíč   

5. Klíče, které zákazník vrací ve lhůtě 14dnů musí být NEPOŠKOZENÉ!! Za poškození se bere i omačkaný otvor pro rozebírání klíčů, způsobený neodbornou manipulací. Takový klíč je již dalšímu zákazníkovi NEPRODEJNÝ!! 

Partneři


  autocechak     banner šantovka 2     logo trezory a sejfy_2     nahled sam_FORNOX